Alternatywa leasingu

W czasie kryzysu ekonomicznego, powodzenie w biznesie zależy od bardzo wielu czynników, zasobności portfela, szczęścia, wkładu pracy, bardzo często znajomości, jak również mobilności i umiejętności dostosowania się do ciągle zmieniającego się rynku. Aby osiągnąć upragniony sukces, a tym samym zarobić pieniądze, musimy nieustannie doszkalać swoich pracowników, ale także korzystać z rozwoju technologicznego naszego świata. Chcąc dotrzeć do klienta możemy korzystać z komunikacji głosowej Internetu, jednak na pewnym etapie musimy dotrzeć do kontrahenta osobiście.

Nasi pracownicy mogą tam dotrzeć komunikacją miejską lub własnym samochodem, jednak nie jest to rozwiązanie ani korzystne ekonomicznie, ani korzystne wizerunkowo.

Leasing samochodu to ostateczność?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup firmowych samochodów, mało która firma ma jednak tak duże środki by sfinansować całą potrzebną flotę. Pozostaje więc skorzystanie z innych możliwości. Pierwszym od razu przychodzącym na myśl rozwiązaniem jest leasing, nie jest to złe rozwiązanie, ma jednak kilka poważnych wad.

W większości przypadków wymaga dużego wkładu własnego, koszty obsługi również nie należą do najniższych, a przede wszystkim musimy zająć się obsługą techniczną leasingowanych samochodów, co często sprowadza się do zatrudnienia dodatkowych pracowników, koszty więc rosną.

Wynajem długoterminowy samochodów

Od niedawna na rynku pojawił się nowy produkt rozwiązujący dylematy fleet managerów, mianowicie wynajem długoterminowy samochodów. Jest to połączenie tradycyjnego leasingu operacyjnego z wynajmem samochodów. Łączy w sobie zalety zarówno jednego jak i drugiego rozwiązania.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu?

Możemy sobie wybrać z ogromnej oferty samochód, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom i wymaganiom. Miesięczny koszt wypożyczenia auta jest niewiele wyższy od raty leasingowej, jednak nie musimy martwić się o obsługę techniczną, pilnować terminów ubezpieczeń i przeglądów oraz w razie kolizji lub awarii organizować pomocy. Wypożyczalnia samochodów  załatwi za nas wszystkie formalności, zmieni opony na zimę,  wykupi ubezpieczenie, przeprowadzi przeglądy techniczne a także rozwiąże wszelkie problemy związane z samochodem.

Jakie są zalety  wynajmu długoterminowego auta?

Zaletą tego rozwiązania jest również elastyczne dopasowanie floty do aktualnych potrzeb, jeżeli na kilka miesięcy potrzebujemy więcej samochodów, wypożyczalnia samochodów Gdynia nam je dostarczy, w przypadku leasingu nie mamy takiej możliwości. Jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty, sprawa wygląda następująco.

Leasing czy wynajem długoterminowy

Przy leasingu musimy wpłacić opłatę początkową, następnie co miesiąc płacimy raty, które często zmieniają się z powodu np. zmian oprocentowania. Do tego musimy opłacić składkę na ubezpieczenie AC i oczywiście OC. W określonych terminach musimy przeprowadzić przeglądy techniczne, które też darmowe nie są i kupić zimowe opony. Dodatkowo jeżeli auto ulegnie awarii lub wypadkowi, ciąży na nas obowiązek organizowania pomocy. Natomiast, gdy zdecydujemy się na wynajem samochodu, musimy tylko jeździć i tankować.

Popularność wynajmu długoterminowego

Gdy przyjdzie zima, wypożyczalnia umówi nas na wymianę opon. Gdy auto się zepsuje, dzwonimy do firmy i zostawiamy im to na głowie. Przeglądy, ubezpieczenia też nie są na naszej głowie. Jedyny nieprzyjemny obowiązek to miesięczne opłacanie wynajmu, co po przeliczeniu kosztów właściwie przyniesie nam ulgę i spore oszczędności.

Podsumowując, na naszym rynku wynajem długoterminowy nie jest jeszcze tak popularny jak leasing. Warto jednak zdecydować się na tą opcję przy organizowaniu floty firmowej, ponieważ po przeliczeniu kosztów jest to dużo tańsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment