Jak budować garaż

Budowa garażu – co i jak

W moim artykule przedstawię kilka świetnych pomysłów, jak dużo oszczędzić pieniędzy, posiadając swój własny projekt budowy garażu.  Budowa garażu to nie taka prosta sprawa jak nam się wydaje, nie wszyscy są wstanie samemu wybudować garaż na samochód.

Jeśli masz umiejętności i jesteś ambitny spokojnie sobie poradzić z takim zadaniem. Większość osób zleci budowę garażu firmie specjalizującej się w budowlance. Obecnie w budownictwie trwa bum budowlany i ciężko jest znaleźć dobrą ekipę budowlaną.

Pozwolenie na budowę garażu

Budowa garażuJeśli chcemy budować mały garaż do 35m2 nie musimy się starać o uzyskanie pozwolenia na budowę garażu. Wymagane jest tylko zgłoszenie dotyczy to tylko garaży wolnostojących. 35m2 to nie jest wcale tak mało natomiast są osoby, dla których jest to mało i kolejnym rozwiązaniem jest postawienie wiaty garażowej. Formalności przy tym rozwiązaniu jest miej. Wiata garażowa może mieć wymiary do 50m2

Pierwsze, co musisz zrobić jest posiadanie projektu budowlanego. Możesz go sam wykonać lub zlecić zaprojektowanie garażu architektowi. Drugie rozwiązanie jest droższe, bo trzeba zapłacić architektowi za projekt budowlany.

Ile kosztuje budowa garażu?

Pierwszym sposobem na oszczędzenie podczas budowy garażu jest samodzielne skompletowanie potrzebnych materiałów budowlanych potrzebnych do budowy garażu. Ilość materiału potrzebnego znajdziesz w projekcie budowlanym. Zazwyczaj projekty budowlane są bardzo czytelne i wszystko jest na nich wyjaśnione, jaki materiał trzeba kupić i ile.

Drugi sposób na oszczędność pieniędzy podczas budowy garażu to samodzielne wykończenie wnętrza pomieszczenia, czyli malowanie ścian oraz instalacja bramy wjazdowej. Na podłogę można wylać elastyczną i trwałą wykładzinę kauczukową. Spełni ona swoje zadanie w garażu idealnie.

Ważna jest też budowa drogi dojazdowej do garażu. Warto ją zrobić dokładnie i starannie żeby podczas ulewnych dni nie robiły się kałuże i grząskie zapadliska. Dlatego warto zrobić dobre odwodnienie drogi oraz garażu.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment