Inwestycja w samochód

Dlaczego ludzie inwestują w samochody?

Jak istotne są samochody w życiu każdego człowieka?

Czy auto możemy traktować, jako inwestycję, czy samochód to tylko luksus? Niemal każdy chce Posiadać własny pojazd. Nabywając nie tylko popularny samochód, ale też zabytkowy. Takie auta kosztują bardzo dużo pieniędzy, ale są ludzie, którzy są skłonni zapłacić. Po kupnie samochodu nowy właściciel czasami doposażają auto w dodatkowe funkcje, żeby samochód był bardziej atrakcyjnymi tudzież wygodniejszymi w codziennym użytkowaniu. Niektórzy właściciele samochodów zmieniają kolor pojazdu, inni instalują zaawansowane i nowoczesne technologicznie funkcje, takie jak odtwarzacze DVD, subwoofery lub monitory LCD.

Inwestowanie w autoTeraz bardzo ważne pytanie brzmi: „Czy samochód jest inwestycją, czy też nie?” Zainwestowanie dużej ilości pieniędzy w samochód to tylko i wyłącznie luksus a nie inwestycja. Dlaczego tak myślę? Już pragnę to wyjaśnić. Wydanie pieniędzy na zakup samochodu czy to nowe go czy używanego jest sporym wydatkiem. Po kilku latach chcąc go sprzedać nie weźmiemy więcej pieniędzy. Dzieje się tak, że każdy samochód traci na wartości.

Nowy samochód kupiony w salonie samochodowym w pierwszym roku traci na wartości 30 % z każdym kolejnym rokiem procent jest już mniejszy, ale nadal odczuwalny. Samochody zabytkowe mogą być dobrą inwestycją, ale nie wszystkie mogą jednak zyskiwać na wartości trzeba się trochę znać na motoryzacji i z pewnością będziecie wiedzieć, jakie to samochody.

Inwestowanie w samochodzie

Aby kupić samochód i na nim zarobić trzeba kupić auto z jakimś uszkodzeniem czy to mechanicznym czy blacharskim. Przy zakupie uszkodzonego samochodu trzeba przed zakupem oszacować, jaka będzie kwota potrzebna na przywrócenie pojazdu do sprawności. Jeśli mamy w rodzinie lub w gronie znajomych mechanika lub blacharza samochodowego możemy go podpytać o wycenę uszkodzenia. Nie każdy samochód uszkodzony jest złomem. W współcześnie jest coraz więcej samochodów a co za tym idzie zwiększ się występowanie kolizji lub obcierek parkingowych. Uszkodzenia takie nie wpływają na nasze bezpieczeństwo podczas przemieszczania się takim samochodem.

Uszkodzone samochody

Zakup lekko uszkodzonego samochodu naprawienie go a w późniejszym czasie sprzedanie auta to ciekawy sposób na inwestycje. Osoba, która chce się tym zająć musi mieć ogólne pojęcie o motoryzacji, naprawach mechanicznych i blacharskich. Nie wszystkie inwestycje przyniosą nam zysk może się tak zdarzyć, że naprawa mechaniczna będzie bardziej kosztowna niż nam się wydawało. W takim skrócie tak działają komisy samochodowe nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment