Ekonomiczna i rozsądna jazda

Jak wiemy ceny paliw rosną w takim tempie, że aż głowa boli podczas tankowania! Odpowiedzią na rosnące ceny paliw jest jazda ekonomiczna, czy to bardzo uciążliwa jazda? Nie koniecznie, dlatego że jazda ekonomiczna samochodem to nie ciągłe patrzenie na licznik kilometrów i obrotościomierz, to po prostu wyrobienie sobie odpowiednich nawyków co procentuje zdecydowanie mniejszym spalaniem, a więc to dla nas ogromna korzyść i szansa na to by ograniczyć nasze spalanie o np. pół litra, czy można więcej? No cóż nie każdy samochód jest identyczny i trudno to tak naprawdę podpiąć pod jakieś jednolite normy.

Jak jeździć eko?

Według mnie ekonomiczna jazda samochodem jest naprawdę potrzebna przy tych cenach paliwa, gdy uda nam się poprzez między innymi odpowiednie redukowanie biegów zaoszczędzić 0,5 litra paliwa na 100 kilometrów, to jest już sukces, przy 200 kilometrach mamy już 5 złoty w kieszeni. Gdy robimy 1 000 km miesięcznie to mamy gratis prawie 10 litrów.

Jak oszczędzić paliwo?

Co po prostu przemawia za tym że eco jazda jest techniką jazdy która jest warta uwagi. Często eco driving to dla wielu osób często jazda na tak zwanym ?luzie? nic bardziej mylnego! Można się jednak dowiedzieć jak to robić by spalić mniej. Ekonomiczna jazda staje się modna. Czasami określana jest jako ekologiczna jazda, spalając mniej paliwa, także chronimy przyrodę. Zalet jak Państwo widzą nie brakuje!

Co to jest Ecodriving?

Jeśli ekologiczna jazda samochodem Ci interesuję, proszę dowiedz się o niej więcej, ponieważ możesz sporo zaoszczędzić, stosując odpowiednie techniki jazdy. Poznaj eco driving zasady, a przekonasz się że jazda samochodem może być przyjemna, a zarazem oszczędna.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment