Ford Fiesta opinia o samochodzie

Ford Fiesta miał swoją premierę w roku 1976. Początkowe opinie, które można było znaleźć na łamach ówczesnej prasy zwracały uwagę na pewne nowinki zastosowane w samochodzie. Fiesta jako pierwszy samochód miał przednią szybę klejoną oraz bardzo duże jak na ówcześnie czasy dwunastocalowe felgi. Kolejna przełomowa ciekawostka to ogrzewanie tylnej szyby. Ford Fiest trafił na rynki zarówno USA jak i Europy i był to najmniejszy rodzinny samochód ze stajni Forda. Ford wprowadził kila ciekawostek technicznych, ale od początku sprzedaży traktowany był jako samochód dla pań lub jego znaczenie określano jako ten drugi samochód w rodzinie.

Ford Fiesta wyposażenie

Ford wypuszczając Fiestę na rynek musiał konkurować Polo oraz Fiatem 127, konkurował przede wszystkim nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Zdecydowanie jako ciekawostkę można podarto że był to pierwszy samochód, który był projektowany przy pomocy komputera.

Ford ma widać zamiłowanie do techniki, bo pierwszy całkowicie wirtualnie zaprojektowany samochód również jest projektu Forda i jest to Mondeo. Fiesta przez wiele lat przechodziła gruntowne przebudowy i liftingi. W roku 1989 można było zauważyć podobieństwo pomiędzy Fiestą w większym z Fordów Escortem. W 1996 roku wchodzi na rynek fiesta, która już nie jest kanciasta minęły czasy i moda na tego typu konstrukcje. Fiesta jest jednym z najdłuższych samochodów w swojej klasie.

Eksploatacja Ford Fiesta

Ford Fiesta uważana jest za samochód, który posiada dobre właściwości jezdne i całkiem dobrze się prowadzi. Duża w tym zasługa dobrego układu kierowniczego. Skrzynia biegów też zasługuje na słowa pochwały a poruszając się po mieście zapewne zaskoczy nas bardzo dobra widoczność.

Wnętrze Forda można uznać z całkiem przytulne, miejsca w środku jest wystarczająco nawet dla nieco większych gabarytowo pasażerów. Taki był model w roku 1996 a co prezentuje sobą teraz? Fiesta która zadebiutowała w roku 2008 nawiązuje swoją stylistyką do zmiana zapoczątkowanych przez Focusa a potem kontynuowanych w Mondeo. Całkowicie nowa stylizacja pozwala zyskiwać jej nowych fanów.

Silniki benzynowe i diesle Ford Fiesta

Najnowsza generacja Fiest oparta jest na takiej samej płycie podłogowej jaka jest stosowana w Mazdzie. Kupując nowy model Forda do wyboru mamy następujące jednostki napędowe w benzynie 1.3 : 1.6 i 1.8 litra w silnikach napędzanych olejem napędowym możemy wybierać pomiędzy 1.4 i 1.6 litra.

Osiągana moc waha się od 68 KM do 115 KM. Najpopularniejszy jest silnik benzynowy o pojemności 1600 cm3. Fiesta jest samochodem bardzo ważnym w rodzinie Forda, jak już pisałem wcześniej jego produkcja rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych i święci sukcesy do dzisiejszego dnia.

Ford

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment