Fordzie Ka auto do miasta

Ford Ka popularna kaczka to w świecie samochodów prawdziwa rewolucja w dziedzinie stylistyki. Ford Ka produkowany jest od wielu lat i nadal ma bardzo wielu zwolenników. Zdecydowanie jest to model samochodu, który upodobały sobie kobiety.

Opinia o Fordzie KA

Prototyp Forda Ka został pokazany światu w 1994 roku a jego seryjna produkcja wystartowała dwa lata później. Samochód od początku ma zarówno bardzo wielu wrogów jak i zwolenników. Tak skrajne emocje ford zawdzięcza swojej dotychczas niespotykanej stylistyce. Większość osób kojarzy go z żabą lub kaczką. Podobnie jak wygląd zewnętrzny tak i w środku styliści postawili na owalne kształty. Owalne kształty znajdziemy zarówno na desce rozdzielczej jak również w elementach tapicerki czy drzwi.

Samochód kobiety

Teoretycznie Ford Ka jest samochodem czteroosobowy, ale najwygodniej będzie małżeństwom z dwójką dzieci. Wyposażenie standardowe na początku produkcji było dosyć ubogie, podobnie ma się sytuacja z wykończeniem wnętrza samochodu. Ford Ka dysponuje średnim bagażnikiem o pojemności 185 litrów.

Silnik benzynowe i diesle Ford KA

Bardzo długo Ford Ka oferowany był tylko w jednej możliwej pojemności silnika 1299 cm³, mogliśmy wybierać tylko moc od 50 do 70 KM. Silnik montowany w Fordzie Ka była to stara jednostka przejęta w linii prostej z Forda Fiesty, pomimo tych ułomności Ford Ka może zostać uznać za wystarczający i dość dynamiczny. W 2003 roku nabywcy Forda Ka dostali możliwość zakupu nowej wersji i pojemności silnika o mocy 95 KM i pojemności 1600 cm³. Montowany on był w wersji kierowanej do młodych kierowców.

Eksploatacja Forda KA

Ford Ka tworzony był z myślą o użytkownikach w mieście i bardzo często kierują tym samochodem panie i właściwie prawie zawsze są z niego zadowolone. Zazwyczaj kobiety zapytane o to, co najlepsze w ich samochodzie wskazują oryginalny wygląd, zwrotność oraz wykończenie różnokolorowymi materiałami. Dobre zawieszenie samochodu daje możliwość dynamicznej jazdy oraz może pomóc w jeździe po mieście i nierównych drogach.

Podczas eksploatacji zauważymy takie minusy jak zbyt szybkie zużywanie się klocków hamulcowych, niezbyt wytrzymałe są elementy gumowe oraz niezbyt dobre zabezpieczenia antykorozyjne. Często spotkamy również opinię, że plastiki w środku trzeszczą lub piszczą a nieraz jedno i drugie równocześnie.

Czy warto kupić Forda KA

Sprzedawany w Polsce ten model Forda można było nabyć tylko w wersji z silnikiem o mocy 60 KM i pojemności 1299 cm³. Zmiana w tej materii podobnie jak na świecie miała miejsce w roku 2003 gdy trafił do modelu mocniejszy i większy silnik.

Miarą sukcesu tego samochodu niech będzie to, że pomimo budzenia wielu kontrowersji nadal jest produkowany przez firmę Forda

Ford

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment