Jak robic zdjecia

Fotografia motoryzacyjna

Fotografia motoryzacyjna jest niszą  w branży fotograficznej. Dlatego wielu początkujących fotografów szuka dobrych wskazówek jak robić profesjonalne zdjęcia samochodów. Robienie zdjęć samochodom może być bardzo interesujące.

Kręcąc reklamy z udziałem samochodów warto poznać kila ważnych oraz istotnych wskazówek dotyczących robienia zdjęć. Sekret udanej fotografii samochodów jest prosty! Miej kilka rzeczy pod kontrolą!

Jak zrobić dobrze zdjęcia samochodom?

Pora dnia ma duże znaczenie podczas robienia zdjęć. W najlepszych reklamach samochód fotografowany jest przed wschodem słońca albo chwilę po zachodzie słońca. Na aucie zaobserwujemy delikatny złoty blask odbijający się od każdego elementu nadwozia pojazdu. Naturalne światło podczas robienia zdjęć jest bardzo istotne nie zapomnij o tym gdyż jest to najcenniejsza porada w tym zestawieniu.

Sprzet do zdjecZdjęcia samochodów rób na otwartych przestrzeniach, wyszukaj miejsca gdzie nie ma wysokich drzew oraz budynków. Na lśniącym zadbanym lakierze odbija się całe otoczenie. Niepożądane cienie na samochodzie mogą zepsuć fotografię, zaburzając linie i przetłoczenia samochodu. Podczas robienia zdjęć na powierzchni auta zobaczymy swoje odbicie, rozwiązaniem tego problemu będzie statyw z ustawionym timerem. Otaczające kolory oraz tło wokół pojazdu muszą być w doskonałej harmonii.

Do koloru lakieru na samochodzie zawsze dobierać otoczenie, nigdy na odwrót. Tło wokół auta musi być kontrastowe to sprawi, że zdjęcie będzie przyciągało uwagę oglądających sesję. Niepożądane są przedmioty odwracające uwagę dlatego muszą zostać usunięte.

Zdjęcie samochodu w czasie jazdy

Taki rodzaj zdjęć można zobaczyć w najpopularniejszych gazetach motoryzacyjnych. Do zrobienia takiego zdjęcia potrzebne nam są dwa auta i dwóch kierowców. Robienie takich zdjęć może być niebezpieczne, możemy niechcący uszkodzić samochody.   Najbardziej klasyczne zdjęcia samochodów to ujęcia przejeżdżające. Robienie zdjęć jednego jadącego samochodu z innego jadącego samochodu jest jednym z najfajniejszych i najbardziej ekscytujących ujęć. To prawda, może to być bardzo niebezpieczne!

Jadąc autem 60 km/h ustawmy czas migawki na 1/100 sekundy uchwyci to ruch pojazdu. Ujęcia nadjeżdżającego auta jest też ciekawym sposobem na udaną sesję oraz bezpieczniejszym sposobem. Ten rodzaj robienia zdjęć daje oszałamiające efekty.

Nocne zdjęcia

Nocne zdjęcia samochodów zyskują na popularności. Do zrobienia ciekawego zdjęcia w ciemności bedziemy potrzebowali dobrej latarki oraz zaciemnionego miejsca gdzie nie dochodzi żadne światło księżyca, z bilbordów oraz domów.Aparat ustaw na ISO 100 czas otwarcia migawki 30 sekund z przysłoną f/9. Gdy migawka się otworzy, musisz  świecić latarką w samochód.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment