Hyundai i30

Jest to samochód naprawdę godny polecenia został zaprezentowany na salonie w Genewie trzy lata temu. Konkurentami i30 są Volkswagen Golf, Toyota Auris to są konkurencja naprawdę mocna można powiedzieć nie do ruszenia, ale śmiało mogę powiedzieć, że od premiery w polskich salonach auto jest coraz bardziej popularne na naszych drogach. Za taka stan rzeczy odpowiedzialna jest niska cena za jaką można kupić ten samochód, a i awaryjność auta jest bardzo niewielka w zestawieniu Dekra auto zajęło 14 miejsce.

Wygląd nadwozia a w szczególności tylnej klapy bagażnika jest bliźniaczo podobny do BMW serii 1. Bryła samochodu sprawia wrażenie, że auto jest dynamiczne i ma schowany tak zwany pazur sportowy. Wnętrze pojazdu jest wykonane z dobrych materiałów, które są miękkie i zarazem przyjemne w dotyku. Przestrzeń w pojeździe jest wystarczająca lecz wyższym osobom może brakować miejsca na kolana i głowę w tylnim rzędzie siedzeń. Mały minusem wnętrza jest mała ilość rożnej wielkości schowków.

Kierownica jest przyjemna w dotyku obszyto ją skórą, zapewnia to pewniejszą jazdę. Układ kierowniczy jest mało precyzyjny, wspomaganie działa poprawnie. Wyposażenie standardowe jest bogate bo zawiera: cztery poduszki powietrzne, ABS, radio CD, złącza do Ipoda, USB, elektryczne szyby z przodu. Duże wrażenie wywarł na mnie silnik wysokoprężny, który ma niezłego kopa jego pojemność 1,6 litra i generuje moc 115 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna to 185km/h sprint do setki trwa 10 sekund a wiec normalnie bez polotu.

Bezpieczeństwo tego modelu jest naprawdę bardzo dobre może o tym świadczyć aż pięć gwiazdek w testach zderzeniowych. Jeśli tego będzie mało możemy samochód wyposażyć w ESP cztero kanałowy ABS. Cena za podstawowy model i30 wynosi benzyna 48,000 diesel 55,000 złotych. Maksymalnie doposażony z najmocniejszym dieslem pod maską to koszt 86,000 tysięcy złotych, takie samo wyposażenie ale silnik benzynowy to wydatek 82,000 tysięcy złotych. Myślę, że cena jest bardzo przyzwoita, jeśli chcemy wydawać mało pieniędzy na naprawy, coroczny przegląd to auto wręcz idealne.

Podobne wpisy

Hyundai Santa Fe Opisywany model do sprzedaży trafił w 2001 roku i od razu został doceniony przez kupujących. Jest to samochód typu SUV coraz więcej klientów decyduje ...
Hyundai ix55 Kolejnym opisywanym modelem jest Hyundai IX55 jak opisuje koncertix55 to największy i najbardziej luksusowy model tego koncernu. Szczerze muszę przyzn...
Hyundai ix35 To już drugi samochód typu SUV koreańskiego producenta, opisywany ix35 ma za zadanie zastąpić Tuscona. Producent do 2012 roku chce sprzedać na rynku e...
Hyundai

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment