Hyundai ix35 samochód godny polecenia

To już drugi samochód typu SUV koreańskiego producenta, opisywany ix35 ma za zadanie zastąpić Tuscona. Producent do 2012 roku chce sprzedać na rynku europejskim 500,000 tysięcy sztuk, te plany mogą bardzo szybko się ziścić i to szybciej niż założyli w planach. Produkcja tego modelu wykonywana jest w Słowacji w miejscowości Żylina.

Hyundai ix35 opinie o samochodzie

Wygląd pojazdu jest bardzo atrakcyjny, jest to pierwszy design hyundaia , który może się podobać. Większość elementów wyglądu zostało zaczerpnięte z studyjnego modelu ix-onic można było go zobaczyć w Genewie w ubiegłym roku. Znakiem rozpoznawczym tego modelu będzie chłodnica. Na zdjęciach auto może wydawać się małe, oglądając go na żywo szybko zmienimy zdanie.

Do budowy tego modelu wykorzystano płytę podłogową o rozmiarach 2 640 mm, rozstaw osi w Tuscanie jest o 10 mm krótszy niż w prezentowanym modelu. Pozostałe wymiary ix35 długość: 4410mm, szerokość: 1820mm, wysokość: 1660mm.

Hyundai ix35 wygląd zewnętrzny

Jak na taką bryłę nadwozia we wnętrzu na tylnej kanapie jest wystarczająco miejsca dla osób o średnim wzroście, jakość wykonania elementów wnętrza jest poprawna. Wszystkie zegary, przełączniki są dobrze oświetlone i czytelne, opanowanie wszystkich przełączników zajmie nam dosłownie kilka chwil. Zawieszenie jest bardzo komfortowe bardzo dobrze tłumi dziury w naszych drogach. Układ kierowniczy nie jest rewelacyjny, to należy poprawić w tym modelu. W testach zderzeniowych EuroNCAP Hyundai ix35 otrzymał maksymalne noty pięć gwiazdek.

Jaki silnik wybrać Hyundai ix35?

W ofercie znajdziemy tylko dwa silniki. Benzynowy rozwija moc 163KM przy 6200 obr./min. moment obrotowy to 194Nm, przyśpieszenie do setki w 10 sekund, średnie spalanie oscyluje w granicach 7,5litra.
Drugi silnik to diesel jest zdecydowanie dynamiczniejszy moc 136 przy4000 obr./min. moment o wartości 320 robi lekkie wrażenie, ten samochód z dieslem pod maską przyśpiesza o sekundę szybciej od benzyny.

Ile kosztuje Hyundai ix35?

Koszt samochodu z silnikiem benzynowym to wydatek od 79 900 do 86 900 natomiast turbo diesel kosztuje od 94 900 do 101 900. Cena samochodu z silnikiem wysokoprężnym i z bogatym wyposażeniem jest zdecydowanie za duża.

Hyundai

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment