Hyundai ix55 opinie właścicieli

Kolejnym opisywanym modelem jest Hyundai IX55 jak opisuje koncertix55 to największy i najbardziej luksusowy model tego koncernu. Szczerze muszę przyznać, że auto prezentuje się naprawdę ciekawie, jeśli hyundai będzie się tak prężnie rozwijał to będzie coś nieprawdopodobnego. Wnętrze tego SUVa jest siedmiomiejscowe. Przy budowie tego modelu wykorzystano przedłużoną płytę podłogową modelu Santa Fe. W sprzedaży na naszym rodzimym rynku jest od ubiegłego roku, a jego premiera odbyła się na salonie w Paryżu 2008 roku.

Hyundai ix55 wygląd zewnętrzny

Styliści wykonali swoją prace bardzo dobrze jedynie do czego można się przyczepić to dość brzydka kratka wlotu powietrza chłodząca silnik, ale na pochwałę zasługuje muskularny wygląd, do tego piękne chromowane felgi aluminiowe oraz tylne lampy wykonane technologią diodową.

Hyundai ix55 wnętrze SUVa

Wnętrze pojazdu wyczuwa się nadmierną dbałość o jakość użytych materiałów oraz ich prawidłowe połączenie. Kolorystyka auta nie jest nudna są elementy rozjaśniające czarne wnętrze pojazdu.

Bagażnik ma pojemność 600 litrów gdy złożymy ostatni rząd siedzeń, po tej czynności mamy płaska podłogę załadunkową, składając wszystkie fotele uzyskujemy porażającą przestrzeń wynoszącą aż 1746 litrów. Rozpisałem się o bagażniku a zapomniałem napisać o fotelach, a więc są wygodne ale brak mi lepszego trzymania w zakrętach. Trzymanie boczne może się nam przydać gdy kupimy najmocniejszy silnik o mocy 240KM .

Jaki silnik wybrać do Hyundai ix55?

Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 451Nm średnie spalanie takiego silnika przy normalnej jeździe to 9,5 litra oleju napędowego na setkę, motor ten pozwala nam na rozpędzenie się do 200km/h, pierwsza setkę osiągniemy po 10 sekundach od startu, nie zapomnijmy, że auto waży powyżej 2 ton, osobiście uważam ten wynik za bardzo dobry.

Największymi plusami tego modelu jest oszczędny silnik, dobre resorowanie na nierównościach, przestronne a zarazem komfortowe wnętrze największym minusem jest wysoka cena bo aż 212 tys złotych trzeba wyłożyć by jeździć takim autem. W takiej cenie mamy Kie Sorento, Volkswagena Tuarega lub Audi Q7 więc nasza decyzja o zakupie tego auta musi być dobrze przemyślana.

Hyundai

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment