Hyundai Santa Fe opinie o aucie

Opisywany model do sprzedaży trafił w 2001 roku i od razu został doceniony przez kupujących. Jest to samochód typu SUV coraz więcej klientów decyduje się na takie nadwozia szczególną motywacją do takiego zakupu są nasze dziurawe i wyboiste drogi. Większość samochodów typu SUV nie zjedzie z utwardzonych dróg, autostrad itp. Drugim z powodów dlaczego kupujemy takie samochody jest moda na duże SUVy. Miałem opisać model, a się rozpisałem na temat poboczny. Santa Fe jest to pierwszy samochód typu crossover koreańskiego producenta, w sumie to trzeba przyznać wygląd auta może się podobać.

Hyundai Santa Fe wnętrze

Wnętrze Santa Fe pierwszej generacji jest brzydkie, plastiki są twarde, nieprzyjemne w dotyku. Karoseria nie ma żadnych ostrych kątów ani przetłoczeń na przykład na drzwiach albo na klepie silnika, poprawiło by to znacznie wygląd auta bo teraz karoseria jest taka nijaka. Po wejściu do samochodu od razu rzuca się duża plastikowa jednokolorowa kierownica jej wygląd nie powala na kolana lecz zniechęca do korzystania z niej.

Hyundai Santa Fe SUV godny polecenia

Fotele są miękkie siedzi się wygodnie, o trzymaniu bocznym w fotelach nawet nie będę pisał bo w ogóle nie występuje tutaj takie coś. Wymiary samochodu to szerokość 1,845mm długość 4,500mm, wysokość 1,730mm. Pojemność bagażnika w podstawowej formie wynosi dużo bo aż 690 litrów, powiększając przestrzeń ładunkową otrzymamy 1,453 litry. Podłoga po złożeniu siedzeń jest płaska do przestrzeni bagażowej wnikają nadkola, ale to nie stanowi dużego problemu przy takiej pojemności.

Hyundai Santa Fe silniki benzynowe i spalinowe

W gamie silnikowej widnieją tylko dwa silniki pierwszy to V6 benzynowy 2,7 litra moc jak generuje ten motor to 172KM, spalanie średnie oscyluje w granicach 12litrów, prędkość max 185km/h Silnik wysokoprężny o pojemności 2 litrów generuje moc 111KM, wskazówka prędkościomierza setkę osiąga po 15 sekundach.

Hyundai Santa Fe warty zakupu

Do przełożenia mocy na koła odpowiadają dwie skrzynie biegów pięcio biegowa manualna i cztero biegowa automatyczna. Dwie wersje wyposażeniowe GL Middle i GLS High podstawowe wyposażenie GL Middle oferuje bardzo nie wiele bo elektryczne szyby, jedna poduszka, podgrzewane fotele, centralny zamek. W testach zderzeniowych auto otrzymało cztery gwiazdki. Podstawowa wersja z silnikiem benzynowym 111,000 zł diesel to koszt 121,000 zł.

Hyundai

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment