Import samochodów osobowych

Z roku na rok coraz więcej sprowadzamy samochodów z zagranicy. Średnio sprowadzony pojazd do Polski ma 12 lat. Najczęściej importujemy samochody z Niemiec, Francja, Belgia, Holandia. Po aferze dieselgate na świcie  nie słabnie pozycja silników diesla w śród importowanych aut.  Jakie marki najczęściej importujemy na pierwszym miejscu jest oczywiście  Volkswagen, Opel, Audi oraz Ford.
Jeśli chodzi o modele to Audi A4 jest zwycięzcą na drugim miejscu jest Volkswagen Golf trzecie miejsce ostatnie na podium okupuje Opel Astra.

Import samochodów osobowych w 2019 osiągnął już pół miliona w pół roku, zobaczymy ja będzie pod koniec roku.

Jak sprowadzić samochód z Niemiec

Samochody z NiemiecPrzed szukaniem ogłoszeń warto nauczyć się podstawowych zwrotów po niemiecku lub użyć translatora google do tłumaczeń ogłoszeń. Pierwsze co to musimy znaleźć ogłoszenie samochodu w Niemczech. Najpopularniejsze serwisy z ogłoszeniami z rynku niemieckiego to mobile.de i Autoscout24.de

www.auto.de jest to bardzo popularny serwis z ogłoszeniami dużym plusem jest duża ilość kryteriów podczas wyszukiwania samochodu.

Quoka.de serwis ogłoszeniowy nie tylko z ogłoszeniami samochodowymi. Dużym plusem jest szybkość wystawienia ogłoszenia.

Mobile.de jest najpopularniejszym serwisem ogłoszeniowym oraz posiada najwięcej ofert.

Autoscout24.de jest największą konkurencja mobile.de posiada mniej ofert oraz mnij osob go odwiedza niż mobile.de.

Samochody z Niemiec

Jaksprowadzić samochód z NiemiecPamiętajcie na starcie że okazja może się okazać niemiłym rozczarowaniem. Niemcy też bajki piszą w ogłoszeniach. Przed przyjazdem jasno określ ze sprzedającym jak ocenia obecny stan samochodu. Jeśli się nie znasz weź ze sobą znajomego który zna się na samochodach wie co trzeba sprawdzić, żeby się nie naciąć na minę.  Jeśli już widziałeś samochód przejechałeś się wiesz co jest do zrobienia na start podlicz sobie koszty czy stać Ciebie na to auto.

Zakup auta w Niemczech

Jeśli auto spełnia twoje wymagania i go kupujesz to następny krokiem jest powrót samochodem na kołach czy na lawecie. Wracając samochodem z Niemiec musisz mieć tablice zjazdowe, które musisz wykupić koszt 80 do 100 euro data ważności to 5 dni od dnia ich wyrobienia. Po przyjeździe do domu trzeba wykonać tłumaczenia dokumentów oraz zrobić przegląd w stacji diagnostycznej. po tych czynnościach udajemy się do wydziału komunikacji i rejestrujemy pojazd wnosząc opłatę 250 zł.

Volkswagen

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment