Jak wypożyczyć samochód

Przedstawię Państwo w tym artykule jak wypożyczyć samochód z wypożyczalni na co zwracać uwagę, czasem ceny nas kuszą niesamowicie a potem wcale tak różowo nie jest. Na chwilę obecna jest bardzo dużo firm które wynajmą nam auto. Warto też poszukać wypożyczalni w Internecie i poczytać opinie osób które wypożyczały w danej firmie auto.

Jak wynająć samochód?

Wpisujemy w wyszukiwarkę np. google rent car, wypożyczalnia samochodów Szczecin. Cena wynajmu zależy od wielkości  pojazdu może się tak zdarzyć że np. Insignia będzie kosztowała w jednej firmie 200 zł za dzień a w innej będzie to koszt 150 zł. Jeśli jesteśmy osobą młodą możemy mieć problem z wypożyczeniem samochodu, firmy zabezpieczają się tym że osoba wypożyczająca auto musi mieć ukończone 21 lat. i prawo jazdy dłużej niż rok.

Umowa wynajmu samochodu

Podpisując umowę wynajmu przeczytajmy ją wcześniej może tam być zapisane że nie możemy przewozić żadnych zwierząt, nie można palić, zakaz holowania auta. Jeśli wszystko się zgadza i nam pasuje to podejdźmy do auta i sprawdźmy czy zgadza się wszystko. Pamiętajmy o której godzinie zaczyna się wynajem. Kolejnym jakże istotnym punktem jest limit kilometrów, musimy wiedzieć jakie będziemy mieli limit dzienny kilometrów. Wiele firm nalicza dodatkowe pieniądze za każdy kilometr np. 0,30 gr za każdy następny kilometr.

Samochody z wypożyczalni

Samochód w wypożyczalni przeważnie mają pełny bak podczas oddawania samochodu, pojazd musi być zatankowany do pełna. Jeśli tego nie zrobimy narażamy się na dodatkowe koszta za każdy brakujący litr naliczą nam obciążenie.
Ubezpieczenie wynajmowanego auta wszystkie pojazdy mają OC i  AC koszt takiego ubezpieczenia jest większy niż dla zwykłego Kowalskiego. Z ubezpieczeniem musimy się dopytać czy mamy zapisany udział własny np. do 900 zł. czyli jak oddamy auto a na aucie będą np zarysowane drzwi to wypożyczania może nam potrącić te 900 zł. Sposób na ominięcie udziału własnego jest do ubezpieczenie.

Odbiór auta z wypożyczalni

Przed odbiorem auta sprawdźmy auto jak wygląda z zewnątrz czy niema rys, wgniot czy szybą są całe. W tym momencie wato zrobić zdjęcia całego auta element po elemencie będzie to nasze zabezpieczenie podczas oddawania auta do wypożyczalni. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu opon. Oddawanie auta zawsze musimy to zrobić na czas jeśli pojazd wypożyczyliśmy o 12:00 to musimy je oddać o 12:00 następnego dnia. Jeśli się spóźnimy to możemy się narazić na kolejne obciążenia.

Wypadek autem z wypożyczalni?

Co się dzieje jeśli mieliśmy wypadek wypożyczonym autem?? jeśli nie ma osób poszkodowanych to dzwonimy do wypożyczalni odpowiednie osoby powiedzą nam co mamy robić w tak stresującej sytuacji. To chyba wszystko co chciałem wam napisać.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment