Bagażnik na rowery

Jaki bagażnik rowerowy warto kupić?

Kupowanie bagażnika rowerowego do samochodu zyskuje na popularności. Co przyczynia się do takiej sytuacji? Wiele ludzi chce spędzać aktywnie wolny czas. Jak dobrać odpowiedni bagażnik rowerowy, który będzie pasował do twojego samochodu? Przeczytaj artykuł a dowiesz się jak dokonać dobrego wyboru. Źle dobrany bagażnik może porysować nam lakier na samochodzie, może też stwarzać niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

Jak zamontować bagażnik

Bagażnik na rower możemy zamontować na trzy sposoby na hak, na drzwi oraz na dach samochodu. Na krótkie trasy najlepiej przewozić rowery na bagażniku dachowym. Pozostałe dwa rozwiązania nadają się do dalekich wyjazdów. Przewożony rower musi być bez żadnych dodatków, czyli sakw, koszyków. Przed przystąpieniem do montowania bagażnika rowerowego warto zacząć od instrukcji obsługi. Jest tak wszystko opisane w punktach oraz pokazane na obrazkach jak montować bagażnik rowerowy na pojeździe.

Bagażnik rowerowy montowany na hak

Taki rodzaj bagażnika składa się z rampy, na której stawiamy rowery. Są tam takie rowki, które dodatkowo zabezpieczają rower przed przemieszczaniem się podczas jazdy. Rowery przewożone na bagażniku montowanym na haku wystają delikatnie na szerokości samochodu. Minusem takiego rodzaju transportu roweru jest to, że jednoślady będą brudne. Sam montaż takiego bagażnika jest bardzo łatwy. Wystarczy bagażnik nałożyć na kule haka holowniczego zatrzasnąć zabezpieczenie. Pozostaje podpiąć oświetlenie i można bezpiecznie jechać.

Bagażnik rowerowy na klapie bagażnika

Jeśli nie masz haka holowniczego możesz bagażnik zamontować na klapie bagażnika. Montaż przebiega podobnie jak na haku holowniczym. Taki rodzaj bagażnika nie pasuje do wszystkich samochodów, przed zakupem zapoznaj się z informacją czy będzie pasował do twojego auta. Koszt takiego bagażnika na klapę jest podobny do bagażnika na hak. Budowa bagażnika to masywna rama z u chwytami do mocowania ramy roweru. Bagażnik tego typu zasłania nam tylną szybę w samochodzie.

Bagażnik rowerowy na dachu samochodu

Bagażnik składa się z poprzecznych belek, rynienek i uchwytów do mocowania rowerów. W niektórych bagażnikach trzeba zdemontować przednie koło. Cena takiego bagażnik dachowego różni się w zależności od producenta, ale przedział cenowy od 200 do nawet do 800 zł. Stosując taki rodzaj bagażnika zwiększone będziemy mieli opory powietrza podczas jazdy, co za tym idzie auto będzie paliło więcej paliwa. Montaż bagażnika polega na zamontowaniu porzeczek od bagażnika do relingów na dachu.

Na koniec mojego artykułu wybierz bagażnik, który będzie pasował do Twojego samochodu. Złe dopasowanie i zły montaż bagażnika może uszkodzić Twoje auto lub doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Myślę, że artykuł w stylu poradnika się spodoba i pomoże wam w wyborze bagażnika rowerowego do samochodu.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment