Jaki materac wybrać

Jaki materac wybrać

Wybór odpowiedniego materaca do kabiny samochodu ciężarowego to bardzo ważny aspekt. Pokonując miesięcznie tysiące kilometrów po Europie wschodniej lub zachodniej. Kierowca takiej ciężarówki codziennie musi się w wysypiać. Dobrze dobrany materac wpływa na dobry sen. Na rynku istnieje trzy rodzaje twardości materacy twardy miękki i pośredni.

Rodzaje materacy

Materace z włókien naturalnych Ten rodzaj materaca  jest wykonany z włókien naturalnych zamiast materiałów syntetycznych. Materace z włókien naturalnych, są droższe. Materac tego rodzaju jest najbardziej ekologiczny.

Do wyboru mamy wiele rodzajów włókien naturalnych czyli organiczną bawełnę, organiczną wełnę, bambus, lateks pozyskiwany z drzew kauczukowych, włókna kokosowego oraz konopi. Naturalne włókna w materacach mają wiele zalety. Szukając trwałego materaca warto zastanowić się nad materacem z bawełny naturalnej, trwałość takiego włókna to 15 lat.

Rodzaje materacyNajbardziej komfortowy jest materac z wełny. Spanie na takim materacu to niebywałą przyjemność. Taki materac jest najlepszym wyborem dla kierowców ciężarówek, którzy mają w kabinie łóżko na którym wypoczywają po skończonej pracy.

Materace w technologii piankowej cieszą się największą popularnością. Materac idealnie dopasuje się do kształtu Twojego ciała, zapewnia to odciążenia ciała po całym dniu ciężkiej pracy. NASA jako pierwsza wykorzystała materace w piankowe w swoich promach kosmicznych.

Kiedy wymienić materac na nowy??

Materac swoje właściwości tracą po około 10 latach od produkcji. Wiele ludzi zmaga się bólem pleców i dyskomfortem podczas snu jest to  dobry moment na zmianę materaca. Nowy materac można kupić w sklepie stacjonarnym lub przez internet.

Zakupy przez internet stają się coraz popularniejsze nie tylko przez CoVid 19 ale takie rozwiązanie jest wygodniejsze. Kupując materac online zapłacisz mniej niż w sklepie stacjonarnym. Opisy danego materacu są bardzo obszerne. Sprawi to że podejmiesz świadomą decyzję.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment