Podróżowanie z psem

Jedziemy z psem na urlop

Zabieramy psa na wakacje

Pierwszym krokiem najistotniejszym jest znalezienie zakwaterowania, które będzie tolerowało zwierzęta. Nie wszystkie hotele, pensjonaty, domki letniskowe oraz kempingi będą tolerowały zwierzęta. Z roku na rok ilość takich miejsc gdzie można przyjechać na urlop z psem się zwiększa. Dlatego musisz rozeznać się przed wyjazdem gdzie warto pojechać. Poszukaj czegoś, co będzie odpowiadało Twoim potrzebom i pozwoli Ci czuć się komfortowo na wakacjach.

Przygotowanie psa do urlopu

Przed wyjazdem na zaplanowany urlop należy zabrać psa do weterynarza, aby upewnić się, że jest zdrowy. Dzięki temu oszczędzimy sobie wiele nieprzyjemności, gdy pies zachoruje podczas wakacji.

Przewóz psa w aucie

Wakacje z psemWiele osób na wakacje jedzie samochodem. Jest to popularny rodzaj transportu w naszym kraju. Pozwala podróżnym szybko dotrzeć do miejsca docelowego. Jeśli jednak zabierasz ze sobą psa, ważne jest, aby zachować wszelkie środki ostrożności. Na początku upewnij się, że Twój pies jest przygotowany do podróży. Jeśli pies nie zostanie zapięty w specjalne pasy bezpieczeństwa, może łatwo uszkodzić swoje ciało. Nie odpowiednie zabezpieczony pies podczas kolizji może ponieść poważne obrażenia albo nawet zdechnąć z odniesionych ran.

Ponadto zwierzęta, które nie są skrępowane, mogą utrudnić kierowcy jazdę.

Na popularności zyskują specjalne transportery do przewozu zwierząt w samochodzie. Pamiętajmy żeby taki transporter zabezpieczyć pasami, gdy hamujemy wolnostojący kojec może się przemieścić i narobić problemów w śród pasażerów w samochodzie.

Nie zostawiaj psa w samochodzie

Nie zostawiaj w samochodzie psa bez opieki. W upalne dni samochód bardzo szybko się nagrzewa we wnętrzu auta panuje wtedy duża temperatura, która może powodować u zwierzęcia zamkniętego w pojeździe udar cieplny. Podczas jazdy pies nie powinien wystawiać głowy przez okno samochodu, może to doprowadzić do wypadku.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment