Kierowca zawodowy

Kierowca zawodowy a zdrowy tryb życia

Problemy zdrowotne to częsty problem kierowców zawodowych. W dzisiejszych czasach firmy transportowe mają problem ze znalezieniem kierowców ciężarówek. Jaka jest tego przyczyna ? nie wszyscy chcą pracować w trybie jak kierowca. Wyjazdy trzy lub czterotygodniowe, spanie w kabinie ciężarówki, gotowanie posiłków w kabinie lub stołowanie się w przydrożnych barach.

Problemy zdrowotne kierowców zawodowych

Coraz więcej kierowców już pracujących w firmach transportowych ma problemy zdrowotne z powodu niezdrowego trybu życia w ciężarówce. Mają na to wpływ siedzący tryb pracy, niezdrowe jedzenie. Większość kierowców ma nadwagę lub otyłość, problemy z kręgosłupem.

Nadmierna waga może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca, cukrzycy, bezdechu sennego i otyłości. Coraz więcej firma zdaje sobie sprawę, że wiele problemów zdrowotnych kierowców ciężarówek można wyeliminować lub zredukować poprzez zmianę stylu życia i odchudzanie. Ćwiczenia oraz dieta to dwa strefy niepokoju, którymi zaczyna się zajmować sporo firm spedycyjnych.

Firmy transportowe dbają o zdrowie kierowców

Kierowca ciężarówkiFirmy przewozowe szukają nowatorskich sposobów na polepszanie zdrowia swoich kierowców. Aktualne badania wskazują, że firmy, które inwestują w programy zdrowotne i programy odnowy biologicznej zatrudnionych, uzyskują pozytywny zwrot z inwestycji. Firmy przewozowe zdają sobie z tego sprawę oraz wiedzą, że lepsze zdrowie kierowców zawodowych przyczyni się do wzrostu produktywności tudzież bezpieczeństwa za kierownicą ciężarówki. Zmniejszy to jednocześnie absencję, urazy i choroby wśród kierowców zawodowych.

Niektóre parkingi mają doskonałe zaplecze fitness, lecz sporo z nich nie ma w ogóle żadnych urządzeń do ćwiczeń. Toteż niezłym pomysłem jest również posiadanie w ciężarówce kilku przenośnych przyrządów do ćwiczeń. Ma to na celu wykonywanie ćwiczeń gdy nie ma w pobliżu parkingu z zapleczem fitness.

Dieta kierowcy ciężarówki

Kierowcy ciężarówek również powinni zdecydować się na zdrowe odżywianie i dietę. Podczas gdy sporo parkingów przydrożnych oferuje opcje zdrowego jedzenia. Kierowcy samochodów ciężarowych nie zawsze mogą dostać zdrową żywność na postojach dla ciężarówek. Dlatego kierowcy zawodowi powinni mieć w swoich samochodach małą lodówkę na świeże i zdrowe.

Pozwoliłoby im to dłużej zachować świeżość owoców, warzyw i innych produktów spożywczych. Częste zakupy w supermarketach  pozwolą uniknąć śmieciowego jedzenia, które  serwują nam w barach szybkiej obsługi. Poświęcenie kilku minut codziennie  na ćwiczenia oraz stosowanie się do  dobrej diety bardzo pozytywnie przyczyni się do poprawy zdrowia tudzież samopoczucia kierowców ciężarówek.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment