Lexus RX400h samochód z ekologicznym napędem

Lexus RX400h jest drugim samochodem hybrydowym dostępnym dla szerszego grona odbiorców. Pierwszy samochód z ekologicznym napędem to dobrze nam znana Toyota Prius, którą jeździł Pawlak. RX400h jest jedynym SUVem, który ma napęd hybrydowy. Przy budowie użyto płytę podłogową z Toyoty Cruiser J80.

Lexus RX400h ponie o samochodzie

Stylistyka auta może się podobać lecz mi po przejechaniu się tym samochodem nie podoba się bryła pojazdu. Słaba widoczność do tyłu co przy takich gabarytach jest bardzo dużym minusem, gdy chcemy zaparkować w zatłoczonej Warszawie. Wymiary pojazdu długość: 4756, szerokość: 1857mm wysokość: 1675mm. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii napędu pojemność bagażnika znacznie się zmniejszyła wynosi teraz zaledwie 438 litrów, po wymontowaniu tylnej kanapy pojemność zwiększ się do 1,185 litrów, koło zapasowe zostało zamontowane pod nadwoziem.

Lexus RX400h wygląd zewnętrzny auta

Masa samochodu wynosi przeszło 2,000 kg pod tylną kanapą

zamontowano dwa akumulatory wodorowo-niklowe. Wnętrze samochodu jest bardzo przestronne i bardzo wygodne materiały które zostały wykorzystane do obicia kokpitu są najlepszej jakości.

Za kierownicą kierowca czuje się pewnie gdy złapie w swoje ręce bardzo dobrze wyprofilowaną kierownicę. Wszystkie wyświetlacze są czytelne i bardzo intuicyjne. Samochód nadaje się w długie rodzinne podróże, we wnętrzu podczas jazdy jest bardzo cicho gdy jedziemy na silniku hybrydowym.

Lexus RX400h jaki silnik wybrać ?

Teraz napisze trochę o silniku, samochód posiada aż trzy silniki pierwszy benzynowy o mocy 210KM i momencie 288Nm. Drugi silnik elektryczny generujący moc 167KM i jego moment oscyluje w granicy 335 Nm. Ostatni silnik tez jest elektryczny zamontowany jest on z tyłu pojazdu, motor ten jest najsłabszy ma zaledwie 68KM i jego moment 130Nm. Samochód przyśpiesza w 7,5 sekundy do magicznej setki, a prędkość maksymalna wynosi 230km/h, spalanie jest na bardzo dobrym poziomie 8 litrów.

Lexus RX400h wyposażenie

Wyposażenie podzielone jest na dwie wersje classic i prstige. O wyposażeniu nie będę się dużo rozpisywał bo jest bardzo bogate w wersji podstawowej czyli classic. Wersja wyposażenia prestiże posiada: 7 calowy wyświetlacz, kamery cofania, klimatyzacje dwustrefową, aluminiowe felgi 18 calowe, radio marki Mark Levinson.

Jeśli chcemy by nasza kierownica była wykończona drewnem musimy wyłożyć 2,600 złotych, lakier metalik też wymaga dopłaty aż 4,300 złotych. Bezpieczeństwo stoi na wysokim poziomie: siedem poduszek powietrznych, ABS, EBD, ASR, ESP, system doświetlania zakrętów.

Lexus

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment