Kot wycieczka

Podróżowanie samochodem z kotem

Mnóstwo właścicieli zwierząt domowych uważa swoje zwierzęta za część rodziny. Dlatego nie dziwi nikogo fakt, że niektórzy właściciele kotów chcą zabrać swoich kocich przyjaciół na wycieczki oraz wakacje. Z drugiej strony podróż samochodem może być koniecznością, na przykład przy zabraniu kota do weterynarza. Przeważnie koty są bardzo niechętnymi pasażerami. Jeśli wasz kot jest niespokojny podczas podróży zapoznaj się z tymi radami jak to zmienić

  • Po pierwsze, ważne jest, aby kot miał transporter. Jest to ważne, nawet jeśli Twój zwierzak jest zrelaksowany podczas podróży samochodem. Kot niezabezpieczony może rozpraszać kierowcę podczas jazdy co może spowodować wypadek lub kolizję.
  • Przed zakupem transportera należy wziąć pod uwagę rozmiar kota oraz wyposażenie, które można w nim umieścić. Zawsze dobrze jest upewnić się, że Twój kot może leżeć, wstawać tudzież obracać się w transporterze.
  • Zalecam zakup butelki na wodę do transportera, ponieważ woda w misce może się łatwo rozlać podczas transportu. Jeśli nie chcesz kupować butelki musisz robić częstsze przystanki podczas podróży na pojenie kota.
  • Kiedy robisz sobie przerwę, dobrze jest dać kotu szansę na szybki spacer. Podczas takiego spaceru warto mieć smycz dla kota dla bezpieczeństwa.
  • Podczas jazdy może okazać się , że Twój kot cierpi na chorobę lokomocyjną i dlatego czuje się niekomfortowo. Rozwiązaniem na chorobę lokomocyjną kota są leki łagodzące mdłości. Lek taki podajemy zmieszany z wodą.
  • Jeśli leki nie pomagają obowiązkowa będzie wizyta u weterynarza. Weterynarz przepisze silniejsze leki, które mają na celu zmniejszenie objawów.
  • Dalekie podróże wymagają dodatkowego postoju na noc. Rezerwując pokój upewnij się czy można mieć ze sobą kota.
  • Wyjmując kota z transportera na noc, ponowne jego włożenie może być problematyczne. Transporter może źle się kojarzyć kotu i nie będzie chciał do niego wejść.
  • Zakupione nowe rzeczy do transportu warto pokazać kotu przed podróżą żeby zwierzę się przyzwyczaiło.
  • Kilka dni przed wyjazdem warto dobyć krótką wycieczkę z kotem w celu sprawdzenia jak zachowuje się kot podczas podróży. Jeśli są jakieś problemy z kotem to trzeba szukać rozwiązania u weterynarza lub zostawić kota u znajomych na czas naszej nieobecności.
Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment