Autolaweta

Pomoc drogowa – wszystko o lawetach

Firma świadcząca pomoc drogową

Zdecydowałeś się zainwestować wszystkie własne ciężko zarobione pieniądze w pomoc drogową i musisz kupić kilka lawet, aby ją rozpocząć. Jednym z rodzajów ciężarówek, o których myślisz, jest ciężarówka laweta która ma dużą ładowność. Zanim zaczniesz szukać takiej lawety do holowania aut, warto najpierw wiedzieć, czym naprawdę są lawety, do czego są używane? oraz czy naprawdę potrzebujesz ich w swojej firmie świadczącej pomoc drogową.

Te ciężarówki to w zasadzie samochody, które są używane do transportu, nowych jak i używanych aut lub transportu zepsutego pojazdu, pojazdu odzyskanego z kradzieży lub źle zaparkowanego w określonym miejscu pojazdu. Holowany samochód dostarczamy na parking policyjny, mechanika lub lakiernika. Możemy też wozić nowe samochody z fabryki do salonu samochodowego.

Jakie są rodzaje lawet?

Pomoc drogowaIstnieje mnóstwo różnych typów lawet, które warto wziąć pod uwagę, rozważając rozpoczęcie działalności pomocy drogowej. Obejmują one lawety z platformą, wózki zintegrowane, wózki podnośnikowe, wózki wysięgnikowe a także lawety z hakiem i łańcuchem. Wiele ludzi często sugerują, że na początku swojej działalności, najlepiej jest kupić lawetę o średniej ładowności, a nie ciężką.

Inni jednak doradzają, że skoro i tak już inwestujesz w biznes, dlaczego nie uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze i nie kupić większej oraz dobrej ciężarówki, która zarobi dla Ciebie więcej pieniędzy na dłuższą metę. Ciekawą propozycją jest kupienie większej ilości różnego rodzaju lawet.

Jaką lawetę kupić nową czy używaną?

Jedną z rad, które często otrzymasz od innych, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności holowniczej, jest kupienie  używanych lawet zamiast kupowania zupełnie nowych. Często ta rada jest skierowana do tych, którzy mają raczej ograniczone zasoby finansowe tudzież nie mogą sobie pozwolić na zakup kilku zupełnie nowych ciężarówek dla swojej firmy. Przeglądając ogłoszenia z  lawetami przekonasz się, że w sprzedaży online jest wiele nowych jak i używanych autolawet, a większa część  z nich jest zazwyczaj w bardzo dobrym stanie.

Gdzie kupić autolawetę?

Przekonasz się również, że masz do wyboru spory wybór używanych lawet, jeśli wiesz, gdzie szukać. Jest wiele stron ogłoszeniowych, które warto przejrzeć, szukając używanej lawety dobrej jakości do kupienia do swojej firmy. Warto zainteresować się licytacjami online gdzie sprzedawane są różnego rodzaju lawety.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment