Samochód do cateringu

Samochód co cateringu

Popularność cateringu

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskuje catering. Jest to usługa polegająca na przygotowaniu i dostarczeniu dań. Najczęściej catering zamawia się na wesele, imprezy okolicznościowe, bankiety, ale także i do szkół. W większych firmach gdzie pracuje wiele ludzi zamawiany jest catering, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie zyskujące na popularności. Catering możemy podzielić na komercyjny i socjalny. W dobie zdrowego trybu życia popularność zyskuje catering dietetyczny.

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetycznyPrawidłowe odżywienie jest bardzo istotną sprawą. Odpowiednio zbilansowane pożywienie chroni nas przed wieloma chorobami np. cukrzyca typu II, otyłość, nadciśnienie oraz miażdżyca. Składniki jedzenia są dobierane pod zamawiającego i jego indywidualnych potrzeb żywieniowe. Aby dowiedzieć się, jaka dieta pudełkowa będzie dla nas odpowiednia musimy umówić się na wizytę u dietetyka, który to po przeprowadzonym wywianie przygotuje nam odpowiednią dietę pasującą do naszego trybu życia, alergiach, chorobach oraz preferencji smakowych.

Opracowana dieta przez dietetyka składa się przeważnie z 5 posiłków. Posiłki są dostarczane do domu lub pracy klienta. Jeśli masz mało czasu w ciągu dnia na przyrządzane zbilansowanych posiłków to catering dietetyczny jest dla ciebie. Dostarczane posiłki są szczelnie pakowane oraz schłodzone

Samochody do przewozu cateringu?

Jak dostosować samochód do przewozu gotowych dań? Przedział ładunkowy w samochodzie, którym będzie przewozić żywność musi być uszczelniona, nie mogą występować miejsca gdzie gromadziłby się brud, resztki jedzenia, odpady. Bardzo istotną kwestią jest czystość przedziału ładunkowego. Wnętrze takie musi być łatwe w utrzymaniu czystości.

Jest wiele firm, które wykonują takie zabudowy do przewozu cateringu. Kosz przystosowania przedziału ładunkowego do przewozu żywności zależy od wielkości auta. Samochody dostawcze małe 3000 zł netto duże busy 7000 netto. W części ładunkowej pojazdu nakładana jest 2mm powłoka poliuretanu, czas wykonania takiego zabezpieczenia to dwa dni robocze. Jeśli nie chcemy przerabiać swojego samochodu to rozważcie zakup samochodu do cateringu nowego lub używanego. W serwisach ogłoszeniowych jest kilka ciekawych ofert z takimi zabudowami.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment