Filmowe samochody

Samochody w filmach

W dzisiejszym artykule chcę poruszyć temat samochodów w amerykańskich filmach.  Jak wiadomo samochody w amerykańskiej kulturze są bardzo dobrze zakorzenione. Jakie są najpopularniejsze samochody, które pojawiły się w filach? Najpopularniejszym filmem według mnie są przygody Jamesa Bonda wcielał się w główną postać Sean Conery.

Samochody w Bondzie

Wiele osób pamięta jego super samochód, jakim był Aston Martin DB5. Samochód był wyposażony w wiele gadżetów, które to pomagały pokonać wrogów. Ciekawym samochodem poruszał się Elvis Preresley gwiazda rocka, ale też i gwiazda filmowa. Jego samochód to różowy Cadillac Fleetwood z 1955 roku, który to zobaczyć można w wielu filmach. Jako ciekawostkę dodam, że tego Cadillaca trzymał aż do śmierci.

Batmobil Batmana

BatmobilZdecydowanie najpopularniejszym pojazdem był Batmobil. Należał on do Batmana śmiem twierdzić, że jest to najpopularniejszy pojazd filmowy. Wiele małych dzieci chciało mieć batmobil w swoim pudle z zabawkami. Na potrzeby filmu batmobil przechodził wiele zmian, ale kształt pozostał taki sam. Na sprzedaż po dziś dzień jest wiele replik tego pojazdu do kupienia. Jeśli jesteś prawdziwym fanem Batmana może warto kupić sobie replikę tego pojazdy w formie zabawki i położyć na półce.

Film pod tytułem Bulllit zrobił na mnie wielkie wrażenie. W filmie występuje Mustang Fastback prowadziło Steve McQueen. W filmie występuje najdłuższa scena pościgu w historii kina. Po emisji filmu duża popularność w sprzedaży odnotował wyżej wymieniony samochód.

Współczesne filmy

Współczesne filmy z szybkimi samochodami to Raport mniejszości Szybcy i wściekli. Przemysł filmowy przyczynił się w rozwoju przemysłu samochodowego. Wiele scen miało miejsce w samochodach. Wszelkiego rodzaju pościgi cieszą się sporym zainteresowaniem wśród oglądających. Śmieszna scena miała miejsce w filmie The Blues Brothers, która to była kręcona we wnętrza samochodu.

W nowo powstających filmach też występują samochody, ale to już nie robi takiego wrażenia jak samochody z naszych młodych lat. Dzisiejsze samochody luksusowe samochody pyzatym, że są horrendalnie drogie nie mają swojej duszy, może to być spowodowane przesyceniem rynku filmowego.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment