Walizki podróżne

Torby i walizki podróżne

Torby i walizki w podróży

Kupując torby i walizki podróżne, warto pamiętać, że jest to najważniejszy bagaż podczas wakacji. Pakujemy do walizek wszelkie rzeczy, które chcemy lub musimy zabrać na wakacje. Walizka musi być trwała, lekka oraz pojemna.
Wybierając się na wakacje samolotem musimy pamiętać żeby walizka miała odpowiednie wymiary i pasowała do bagażu podręcznego.

Jeśli walizka będzie miała większe wymiary niż podane na bilecie lotniczym będziemy musieli zapłacić za nadbagaż. Cena za nadbagaż jest różna i zależy od przewoźnika. Przed zakupem walizek warto się zastanowić, co chcemy w nie zapakować i kupić walizki o odpowiedniej pojemności.

Jaką walizkę wybrać?

BagażW ofertach sklepów internetowych oraz stacjonarnych mamy do wyboru wiele walizek. Dużą popularnością cieszą się walizki na kółkach. Jeśli dużo podróżujesz służbowo to będziesz potrzebował walizki na marynarkę, torbę bagażową oraz pokrowiec na laptopa.

Dzięki tak zaprojektowanej tobie zmieścisz wszystko, co potrzebujesz w jedną walizkę. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że masz wszystkie kosztowności, laptop oraz ubrania w jednym miejscu. Przedział cenowy jest bardzo szeroki każdy znajdzie walizki z zadowalającą go, jakością oraz ceną.

Bagaż podręczny w samolocie

Podróżując samolotami musisz znać wymiary, jakie obowiązują, jako bagaż podręczny. Najczęściej wymiary bagażu podręcznego to 40×2025 cm a waga 20 kg., Gdy przekroczymy te wymiary na lotnisku będziemy musieli dopłacić za każdy nadprogramowy kilogram. Do wymiarów walizki należy też doliczyć rączkę oraz kółka w walizce.

Przed wykupieniem biletów warto zainteresować się wymiarami bagażu podręcznego i potem szukać odpowiednich rozmiarów walizki czy to w sklepach stacjonarnych, galeriach handlowych lub poprzez sklepy internetowe.  Takie podejście do sprawy ograniczy stres podczas podróży oraz poprawi nasze bezpieczeństwo gdyż wszystkie ważne dokumenty oraz klucze będziemy mieli poręką.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment