Transport spedycja

Transport i spedycja towarów

Wszystko co musisz wiedzieć o transporcie towarów

Ten przewodnik pozwoli Ci w pełni przygotować się na przybycie ciężarówki. Jeśli czytasz ten artykuł, z pewnością chcesz się dowiedzieć więcej o transporcie i spedycji w dzisiejszym świecie. Ten artykuł opisuje wszystkie podstawy branży transportowej oraz spedycji. W przypadku transportu, do 68 kilogramów całkowitej wagi towaru, usługi transportu należy zamówić u przewoźnika, takiego jak UPS, FedEx lub DHL.

Drobne przedmioty dla kurierów nie są tematem tego przewoźnika. Chodzi o wysyłanie palet, skrzyń i dużych ciężarówek przewożących duże rzeczy. Branża wysyłkowa jest bardzo zorientowana na szczegóły i ważne jest, aby być gotowym  do efektywnej i szybkiej  wysyłki swoich przedmiotów.

Jaki typ samochodów ciężarowych jest wymagany?

W zależności od wagi i wymiarów przewożonego towaru mogą istnieć wymagania dotyczące pojazdu oraz przyczepy. Istnieje wiele typów naczep, które są doczepiane do ciężarówki. Na przykład platforma, kontenerów. Ponadto platforma typu step-deck ma obniżoną podłogę, aby zyskać wystarczającą ilość miejsca w pionie na wysokie przedmioty.

Mały bus to najbardziej typowy rodzaj zabudowy. Wiele mniejszych ciężarówek dostawczych jest bardziej dostępnych dla małych firm i dostaw domowych, gdzie długi samochód próbujący wjechać z wąskiej ulicy/zakładu jest trudny i niebezpieczny.

Wymiary oraz waga transportowanego towaru

Waga oraz wymiary ładunku określają, czy przesyłka jest całopojazdowa (FTL), drobnicowa (LTL), czy też objętościowa/częściowa (VPTL lub PTL). Przesyłka obejmująca tylko kilka palet lub kilka skrzyń, zazwyczaj nie zajmująca całej przestrzeni ładunkowej. Te rodzaje przesyłek wymagają przypisania towaru do klasy frachtu za pośrednictwem systemu klasyfikacji towaru.

Uwaga dla klientów FTL lub platform, ustalcie koszty załadunku i rozładunku. Maksymalna waga ładunku ciężarówki wynosi zwykle od 18 do 20 tysięcy kilogramów. Jeśli Twoja przesyłka zajmuje więcej niż pół przestrzeni ładunkowej, kwalifikuje się jako objętość lub ładunek częściowy.

Transport towarów to dobry biznes, który wymaga dużych nakładów pieniężnych na zakup samochodów ciężarowych oraz na wypłaty dla kierowców. Cena za wykonanie usługi transportu ustalana jest indywidualnie. Na cenę składa się wiele czynników.

Inne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment