volkswagen passat zdjęcie

Volkswagen Passat prezentacja modelu

volkswagen passat zdjęcie

Volkswagen wyprodukował wiele modeli aut, które cieszą się wielką popularnością. Jednym z takich samochodów jest Volkswagen Passat, który od początku swojego powstania jest bardzo lubiany przez użytkowników.

Volkswagen produkuje jedne z najlepszych samochodów. Pierwszy passat został wyprodukowany w 1973 roku, skonstruowany on został na takiej samej platformie, co Audi 80 z 1972 roku. Poprzednikami passata są Volkswagen 411 jak również Volkswagen K70.

Silniki benzynowe  Volkswagen Passat

Pierwsze Volkswageny Passaty posiadały silniki umiejscowione, wzdłuż które napędzały przednie koła. Volkswagen Passat posiada wiele zróżnicowanych modeli silników benzynowych jak również diesel. W zależności od modelu samochodu czy jest to passat B1 czy też B6 różnią się one od siebie kształtem i aerodynamiką, ale również wielkością i mocą silników.

Pierwsze pasaty posiadały silniki benzynowe o pojemności 1, 3 o mocy 60 KM i były one podstawowym silnikiem wówczas w tych samochodach, lecz samochody te były produkowane wówczas z silnikami 1, 6 benzyna, ale również z silnikiem diesel 1, 5 o mocy 50 KM, lecz z czasem i postępem czasu i techniki obecnie w pasatach możemy znaleźć wiele innych modeli silników. Obecnie każdy, kto postanowił kupić samochód musi dobrać również odpowiedni silnik żeby spełniał oczekiwanie właściciela.

Silniki diesla Volkswagen Passat

Możemy wyróżnić silniki benzynowe jak również silnik diesel, silniki te wychodziły w wersji z turbiną, ale i bez turbiny. Silniki te produkowane są w wielu pojemnościach, między innymi są to silniki benzynowe od 1, 4 do 3, 6 o różnorodnej mocy od 102 KM do 300 KM, ale również silniki diesel od 1, 6 do 3, 6 o mocy od 105 KM do 300 KM.

Na początku lat osiemdziesiątych passaty znacznie zmieniły swój wygląd, ale również wówczas zaczęto produkować coraz większą ilość silników do tego rodzaju samochodów. Samochody te cieszą się zamiłowaniem użytkowników, są to samochody mało awaryjne. W zależności od możliwości silnika, wyglądu oraz wyposażenia samochodu ceny kształtują się od 75000 do 190000 zł.

Volkswagen Passat czy warto kupić

Volkswagen Passat jest jednym z lepszych samochodów w swojej klasie i dzięki temu uzyskuje najwyższe wyniki sprzedaży. Na przełomie lat, kiedy zaczęto jego produkcję samochody te niezwykle się zmieniły i w dzisiejszych czasach są niezwykle często kupowane.

Producent dokłada wszelkich starań, aby jego samochody docierały do klienta i spełniały wszystkie jego wymagania. Od dobrego samochodu oczekuje się przede wszystkim bezpieczeństwa, ale również wygody i elegancji, a Volkswagen pasat właśnie te oczekiwania spełnia. Samochód ten jest obecnie jednym z lepszych i bardziej atrakcyjnych samochodów.

Volkswagen Passat cennik części

Przykładowe ceny części np.
Koło dwumasowe passat b6 od 650 do 1300 zł
Filtr cząstek stałych 1300zł
Tarcze hamulcowe do passata koszt 600zł

Volkswagen

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment

Leave a Comment