Volkswagen Polo test

Spośród wielu samochodów na całym świecie bardzo popularna jest marka Volkswagen. Produkcja tych samochodów rozpoczęła się w 1975 roku, a ich wyposażenie było niezwykle ubogie. Pierwsze modele nie przekraczały pojemności silnika 1 litra, a ich moc była niezwykle słaba jednak w trakcie zmian, jakie następowały przez lata w motoryzacji samochody te były udoskonalane.

Volkswagena Polo opinie

W prawie każdym mieście bardzo często stosuje się małe samochody takie jak Volkswagen polo, ponieważ są one niewielkie i prawie wszędzie mogą się one zmieścić. Samochody te możemy również spotkać w wersji kombi, są one wówczas samochodami rodzinnymi. Z wielu użytkowników tych pojazdów kierowcami ich są przede wszystkim kobiety, ponieważ ze względu na jego niewielki rozmiar nie trzeba kombinować by można było swobodnie zaparkować bądź też normalnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Czy warto kupić Volkswagena Polo

Volkswagen Polo jest bardzo miłym i przyjemnym samochodem dla kierowców je prowadzących. Samochody

te produkowane były z rożnymi silnikami. Można spotkać je z silnikiem diesla lub benzynowy. Wyprodukowano samochody te z dziesięcioma rodzajami silników benzynowych o pojemności od 1, 2 do 1, 8 litra, trzy i cztero cylindrowe oraz o niezwykle zróżnicowanej mocy od 54 do 180 KM.

Volkswagen Polo silniki diesla

Samochody te posiadały również sześć różnych silników diesla trzy i cztero cylindrowych o pojemności od 1, 4 do 1, 9 litra oraz mocy od 70 do 131 KM. Samochody te produkowane były i są nadal w wersji trzy, cztero i pięciodrzwiowej oraz z pięciobiegową skrzynią biegów. W zależności od modelu, który nas najbardziej interesuje samochody te kształtują się cenowo na poziomie od 40000 do 60000 zł.

Volkswagen Polo usterki

Stosunkowo taniej można je dostać z rynku wtórnego, jednak nie są one już w tak dobrym stanie jak nowe prosto z salonu. Samochody te są mało awaryjne i zawsze możemy znaleźć radę na usterki nawet niedużym nakładem finansowym. W czasie niemal trzydziestoletniego okresu produkcji tego typu samochodów sprzedanych zostało prawie dziewięć milionów aut z rożnych wciąż powstających modeli. Produkowane były i wciąż są, jako auta hatchback, sedan jak również kombi.

Volkswagen Polo silniki benzynowe

Samochody Volkswagen Polo są niezwykle atrakcyjne do użytku codziennego gdyż są nieduże i łatwe w obsłudze. Obecnie wyszła już piąta generacja tego modelu samochodu, która posiada silniki benzynowe od 1, 2 do 1, 4, a silniki diesla od 1, 2 do 1,6. Wersja ta weszła na rynek w 2009 roku i jest niezwykle unowocześniona, a zarazem ekskluzywna. Piąta generacja tego samochodu w wersji trzy drzwiowej została uznana samochodem roku 2010 we Frankfurcie nad Menem. W 2011 roku ma wejść do produkcji ta generacja samochodu w wersji sedan.

Volkswagen

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment