Volvo S60

Volvo S60 cechuje się bezawaryjnością, wzorowym bezpieczeństwem, samochody tej marki tracą najmniej na wartości. Opisywany model ukazał się w Paryżu w 2000 roku jest tym samym najstarszym modelem w gamie Volvo, a nachwalę obecną doczekaliśmy się świeżego powiewu ze strony Volvo S60. S60 ma być najbezpieczniejszym samochodem na rynku, wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa to Pedestrian Detection system ten wykrywa przechodniów, którzy mogą niespodziewanie wtargnąć pod nasze koła. Jeśli kierowca nie zareaguje samochód sam wyhamuje bardzo gwałtownie.

Volvo S60 opinia

S60 wykorzystuje zmodyfikowaną płytę podłogową, z takiej płyty podłogowej korzystają dwa modele S80 i XC90. Wygląd samochodu jest stonowany bez żadnych ciekawych przetłoczeń na masce czy drzwiach, ale do tego nas już koncern Volvo przyzwyczaił. Stylistyka nie jest toporna i kanciasta jak to miało miejsce w starszych modelach. W obecnej linia dachu pasażerowie siedzący na tylnej kanapie mają zbyt mało miejsca nad głową. Wnętrze jest starannie wykonane wszystkie przyciski, wyświetlacze są czytelne, podświetlenie przycisków jak i zegarów jest bardzo przyjemne dla oka.

Volvo S60 wyposażenie

Wypady rodzinne w długie trasy to prawdziwa przyjemność przednie fotele są bardzo wygodne i dobrze dopasowują się do ciała. Wnętrze S60 oferuje nam bardzo dużo schowków o różnej kubaturze. Materiały z których zostało wykończone wnętrze pojazdu nie budzi żadnych zastrzeżeń, wszystkie materiały są przyjemne w dotyku i prawidłowo spasowane dlatego nic nie trzeszczy nic nie puka przy dłuższej eksploatacji tego auta. Pojemność bagażnika 424 litrów jest to wystarczająco dużo dla czteroosobowej rodziny, natomiast gdy złożymy tylną kanapę to pojemność wzrasta do 1034 litrów.

Silniki diesla Volvo S60

Wszystkie silniki są pięciocylindrowe. Pierwszy opisywany silnik ma pojemność 2,4 litra występuje w dwóch odmianach mocy 140 i 170. Motor o mocy 140KM dysponuje 300 Nm, a silnik 170KM generuje momentem 340 Nm. Silnik ten jest bardzo dynamiczny i bardzo szybko reaguje na dodanie gazu jazda takim samochodem z tym silnikiem to prawdziwa frajda. Spalanie jest dość spore.

Silniki benzynowe Volvo S60

Dla osób bogatych mogę polecić silnik 2.5 (210, 250 w T5 i 300 KM w wersji R) samochód z taką mocą dostarcza samej frajdy z jazdy lecz mina nam zrzednie gdy będziemy musieli częściej tankować, ale jak to mówią coś za coś. Usterki jakie mogą wystąpić w Volvo s60 to awaria układu wydechowego, przepalanie żarówek, słaba jakość amortyzatorów. Wyposażenie podstawowe o nazwie Kinetic jest bardzo bogate zawiera poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne ESP. Ceny samochodu z silnikiem 2,0 T to wydatek rzędu 106,000.

Volvo

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment