Szkolenia SEP

Wszystko co musisz wiedzieć o szkoleniach SEP

Co trzeba zrobić, aby uzyskać świadectwa kwalifikacyjne. Jest prostsze niż może się to nam wydawać. Pierwsze, co trzeba wybrać kategorie uprawnień, poziom oraz grupę. Każdy, kto chce pracować z prądem musi mieć świadectwo kwalifikacji. Elektrykiem może zostać każdy, trzeba tylko chcieć i odbyć szkolenie, które kończy się egzaminem. Przystępując do egzaminu musisz mieć ukończone 18 lat.

Rodzaje szkoleń SEP

Wyróżniamy kilka rodzajów kursów SEP przygotowujących do egzaminu:

Uprawnienia energetyczne SEP (G1) Zdobycie tego rodzaju uprawnień będziemy mogli legalnie pracować, jako elektryk

Uprawnienia cieplne (G2) kurs ten związany jest z eksploatacją, dozorem instalacji i sieci cieplnych. Uprawnienia te stają się bardzo popularne.

Uprawnienia gazowe (G3) kończąc ten kurs będziesz odpowiedzialny za eksploatację i dozór instalacji gazowej.

Kursy zawodoweJeśli jesteś ambitny to możesz posiadać wszystkie trzy grupy uprawnień. Musisz tylko zdać egzaminy końcowe.
Ukończenie wybranego kursu nie gwarantuje zdania egzaminu końcowego. Dlatego warto wybrać dobry i polecany kurs SEP oraz musisz chłonąć wiedzę z kursu sprawi to, że wynik egzaminu będzie pozytywny. Zdając egzamin końcowy otrzymujesz certyfikat poświadczający, że posiadasz odpowiednie uprawnienia energetyczne, który to może być przetłumaczony na język obcy, co sprawi, że twoje uprawnienia będą honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Ile kosztuje szkolenie i egzamin SEP?

Szkolenia SEP organizowane są regularnie, co jakiś czas w większych miastach. Koszt kursu SEP to przeważnie 95 zł natomiast egzamin kończący kosztuje 280 zł w przypadku, gdy zdamy egzamin kończący otrzymany certyfikat możemy przetłumaczyć na język obcy niemiecki lub a angielski w cenie 65 zł

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment