Finansowanie samochodu

Wszystko o leasingu auta

Kiedy chcemy kupić samochód, wiele osób zastanawia się czy kupić auto za pieniądze czy wziąć auto w leasing. Istnieje wiele plusów leasingu samochodowego, wszelkie te plusy trzeba przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nieważne czy pojazd jest przeznaczony do użytku prywatnego czy biznesowego. Oprócz korzyści wynikających z leasingu samochodu musimy poznać też wady takiego rozwiązania. Sprawdzimy tym samym czy inna opcja zakupu pojazdu byłaby dla nas korzystniejsza z punktu finansowego w dłuższej perspektywie.

Zalety leasingu auta

Jedną z zalet leasingu samochodu są ulgi podatkowe. Istnieje możliwość wpisania rat leasingowych w koszt działalności gospodarczej. Leasingobiorca nie musi płacić całej kwoty za nowy samochód. Leasing jest tańszy od kredytu samochodowego. Firmy leasingowe nie mają tak bezwzględnych wytycznych, co do zdolności kredytowej jak to mam miejsce przy kredycie na samochód. Leasingobiorca zwolniony jest z podatku od czynności cywilnoprawnych oraz akcyzy samochodowej.

Wady leasingu auta

Do wad leasingu pojazdów zaliczamy nie jesteśmy właścicielem pojazdu, który użytkujemy. Koszt wszelkich napraw, wymian oraz serwisów okresowych ponosi leasingobiorca. Korzystanie z samochodu wymaga wykupienia ubezpieczenia OC/AC. Jeśli odniesiemy obrażenia podczas wypadku leasingodawca musi wyrazić zgodę na wypłatę odszkodowania komunikacyjnego. Leasingowany samochód nie można modyfikować. Musimy wnieść wkład własny do pojazdu. Nieopłacenie rat leasingowych skutkuje zabraniem pojazdy wierzycielowi.

Podsumowanie leasing samochodu

Dla osób, które chcą zmieniać auto, co kilka lat i pokazać swój status materialny, leasing samochodowy jest dla niego. Pod koniec okresu leasingu możesz oddać posiadany pojazd i wziąć nowy. Raty leasingowe zależą od marki pojazdy wyposażenia oraz na jaki okres chcemy leasingować samochód. Leasingować można samochody osobowe, pickupy, busy oraz ciężarówki. Większość firm transportowych w transporcie krajowym oraz międzynarodowym mają ciężarówki w leasingu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w prowadzeniu takich firm. Samochody ciężarowe dzięki leasingowi są nowe, co przekłada się w bezproblemowe korzystanie z pojazdów na terenie całej Europy.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment