Pomoc drogowa

Zakres pomocy drogowej

Kupując nowy lub używany samochód mamy możliwość zakupu assistance pomocy drogowej. Jest to dodatkowy koszt przy zakupie auta, ale warto wykupić taką usługę oszczędzi nam to w przyszłości pieniądze oraz oszczędzi nasze nerwy podczas awarii samochodu. Firma oferująca holowanie działają w każdym mniejszym jak i większym mieście zapewniają duży wachlarz korzyści oraz usług pomocowych.

Co oferują firmy świadczące pomoc drogową?

Serwis i naprawa przebitej opony 
Przebicie opony następuje w najmniej oczekiwanym momencie. Wyobraźmy sobie sytuacją, gdy rano jedziemy samochodem do pracy i łapiemy gumę. Nie należy jechać dalej w takiej sytuacji, bo możemy uszkodzić felgę i narobimy większych kosztów.

Zaglądając do bagażnika nie mamy koła dojazdowego, które możemy zamienić i jechać dalej. Brak takiego koła dojazdowego zmusza nas do zadzwonienia do znajomych i proszenia o pomoc. Znajomi nie mają czasu gdyż pracują zostaje nam zadzwonić po pomoc drogową.

Oferta firm świadczących pomoc drogową jest pomoc kierowcy, gdy złapie kapcia. Koło zostaje wymienione lub gdy dziura w oponie jest mała zostaje naprawiona na miejscu można jechać dalej. Kierowca, który ma wykupiony pakiet pomocy drogowej nie płaci za pomoc.

Co robić, gdy braknie paliwa w samochodzie?

Jest to bardzo głupi błąd, który popełnia coraz więcej kierowców. Kiedy zdarza się to osobie bez planu pomocy drogowej, jest ona zmuszona pójść na piechotę do najbliższej stacji benzynowej, zatankować paliwo do kanistra i wrócić do pojazdu wlać paliwo do baku i próbować odpalić pojazd może się okazać, że układ paliwowy się zapowietrzy i będziemy musieli dłużej się pomęczyć by samochód odpalił.

Jeśli nie chcesz iść na stację na piechotę możesz złapać stopa lub zadzwonić do znajomego i poprosić go, aby przywiózł Tobie paliwo do samochodu. Posiadając ubezpieczenie wystarczy, że zadzwonimy do pomocy drogowej podamy swoją lokalizację i jakiego paliwa potrzebujemy.

Rozładowany akumulator – gdzie szukać pomocy

Rozładowany akumulatorProblemy z rozładowanym akumulatorem jest częstym problemem w okresie jesienno zimowym. Gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji? Warto mieć w samochodzie kable rozruchowe, jeśli takowych nie mamy, możemy zadzwonić po pomoc drogową, która pomoże nam odpalić samochód. Oczywiście jak będziemy mieli wykupiony pakiet pomocy to nie zapłacimy nic, jeśli nie mamy wykupionej pomocy zapłacimy za odpalenie auta.

Wymieniłem tylko kilka usług pomocy drogowej. Holowanie uszkodzonych samochodów to najpopularniejsza usługa, która świadczą takie firmy. Jeśli chcemy jednorazowo skorzystać z holowania samochodu do mechanika koszt takiej usługi zależy od wielu czynników np. wielkości holowanego pojazdu, odległości, jaką trzeba przejechać z holowanym autem.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment