Zakup samochodu

Zakup nowego samochodu

Nie przepłacaj za nowy samochód

Nikt nie chce przepłacić nowo zakupionego samochodu. Musisz poznać wiele ofert, bo inaczej stracisz więcej pieniędzy, niż powinieneś. Kupując samochód w pierwszej kolejności musisz poznać swoje możliwości finansowe na zakup nowego samochodu.

Termin, który się przewija podczas zakupu auta to „auto-finansowanie” i oznacza to po prostu sposób, w jaki zapłacisz za samochód. Pieniądze na zakup samochodu możesz pozyskać z pożyczki bankowej. Jeśli masz firmę i chcesz kupić auto na firmę to zainteresuj się leasingiem.

Zakup nowego samochodu na kredyt

Udając się do salonu samochodowego w celu zakupu samochodu na kredyt, pracownik w pierwszej kolejności sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz historie spłat dotychczasowych lub zakończonych kredytów. Po tej weryfikacji zostaje zaproponowana tobie oferta nie znaczy to, że ona będzie ostateczną i najkorzystniejszą.

autozakupZnajomość dostępnych opcji finansowania samochodu, zanim dotrzesz do salonu, kluczowym elementem będzie przygotowanie do negocjacji oraz zapoznania się z korzystnymi ofertami.

Warto pamiętać, że wszystkie negocjacje dotyczące pożyczki na samochód trzeba mieć na piśmie. Dlatego warto negocjować warunki kredytu do momentu aż będziesz zadowolony. Jeśli nie masz potwierdzenia wynegocjowanej pożyczki na piśmie nie należy się poddawać.

Pierwszą, ale jakże istotną sprawą jest oprocentowanie kredytu. Ważne, aby procent był jak najmniejszy. Wielkość raty kredytu samochodowego ustalana jest na podstawie stopy procentowej, wliczone jest tam też zysk dealera za sprzedanie kredyt. Jest to jedna z pułapek finansowania samochodu. Po otrzymaniu pieniędzy z kredytu, zakupujesz pojazd u dealera. Warto w tym miejscu zastanowić się czy chcemy wydać całą kwotę na auto czy chcemy sobie zostawić pieniądze na wydatki poniesione podczas eksploatacji samochodu.

Wiele salonów samochodowych oferuje dodatkowe pakiety. Jest to bardzo ciekawa opcja. Dodatkowy pakiet serwisowy możemy wynegocjować podczas zakupu auta lub po prostu dokupić do samochodu.

Leasing na nowy samochód

Bardzo popularny staje leasing na samochód. Jeśli prowadzisz firmę warto kupić nowy samochód w takiej właśnie formie, jaką oferuje leasing. Wpłacając określoną kwotę stajemy się użytkownikiem samochodu. Co miesiąc zobowiązujemy się do spłat leasingowych. Po określonej w umowie leasingowej ilości rat samochód możemy wykupić lub oddać auto i podpisać nową umowę na inne auto. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie jesteśmy właścicielem samochodu. Jeśli nie będziemy spłacać rat samochód zostanie nam zabrany.

Poświęć swój czas na zapoznanie się z ofertami kredytowymi na zakup samochodu nowego lub używanego. Dzięki takiemu podejściu do sprawy oszczędzisz swoje pieniądze i nie natniesz się na dodatkowe koszty związane z kredytem samochodowym lub leasingiem.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment