Opony do samochodu

Zakup nowych opon

Przyjeżdżając do mechanika na wymianę oleju lub wymianę klocków hamulcowych. Mechanik informuje Ciebie, że musisz wymienić opony, bo aktualne są nawy kończeniu i nie spełniają swoich wymagań. Teraz już wiesz, że musisz kupić nowe opony.

Jakie opony wybrać dla swojego samochodu?

Na rynku istnieje wiele rodzaj opon oraz producentów. Podczas poszukiwania opon odrzućmy najtańsze opony. Producenci opon z najniższej półki mają problemy z utrzymaniem, jakości. Dość częstym problemem tanich opon jest problem z ich wyważeniem u wulkanizatora.

Średnia połka opon to jest to miejsce gdzie warto szukać opon. Opony kupujemy parami lub kompletem 4 szt. na jednej osi nie może być opono z różnym bieżnikiem. Warto zastanowić się nad oponami całorocznymi. W naszym kraju zima jest coraz słabsza, co powoduje, że to rozwiązanie jest interesujące oszczędzamy pieniądze na drugi komplet opon oraz na pracy wulkanizatora, który nam te opony wraz z kołami poprzekłada.

Zalecam, aby kupować opony tego samego rodzaju, producenta, rozmiaru, jakie zostały fabrycznie zamontowane do danego samochodu. Oszczędzi nam to problemów podczas zmiany opon.

Kiedy opona jest do wyrzucenia?

WulkanizacjaJak wszyscy wiedzą komplet opon to niemały wydatek? Stare zużyte opony nie gwarantują nam bezpieczeństwa podczas podróżowania w każdych warunkach atmosferycznych. Polskie normy określają, że wysokość bieżnika opony jest mniejszy niż 1, 6 mm opona taka jest do wyrzucenia. Wysokość bieżnika nowej opony to 8mm. Ważnym czynnikiem jest też wiek opony, guma też się starzeje i straci swoje właściwości. 10 letnia opona nadaje się już do zmiany niezależnie, jaka jest wielkość bieżnika. Kolejna ważna kwestia to zniekształcenia, wybrzuszenia opony oraz wstające druty i przecięcia opon.

Zakup opon używanych

Jeśli nie stać Ciebie na nowe opony do swojego pojazdu warto rozważyć zakup opon używanych. Szukanie takich opon możemy rozpocząć w Internecie na portalach aukcyjnych. W Internecie jest wiele prywatnych osób jak i firm wulkanizacyjnych oferujące opony używane w każdym rozmiarze i każdego producenta. Pamiętajmy że możemy trafić na nieuczciwą osobę sprzedającą opony dlatego zachowajmy czujność. Zalecam kupowanie opon w Internecie od firm z dobrą opinią wystawioną przez kupujące osoby w danym sklepie internetowym lub na portalu akcyjnym.

Teraz już wiesz kiedy kupić nowe/używane opony do swojego samochodu aby użytkowanie auta było bezpieczne. Jeśli mamy opony z małą wysokością  bieżnika droga hamowania samochodu wydłuża się o kilkanaście metrów.

Porady motoryzacyjne

Jestem miłośnikiem motoryzacji od najmłodszych lat. W branży motoryzacyjnej siedzę już 15 lat. Jestem autorem wielu publikacji motoryzacyjnych w prasie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Related Articles

0 Comment